piłka ręczna / ligi kobiet
piłka ręczna / ligi kobiet -
Perfekcyjny start Pogoni, nieudany koniec
autor: Krzysztof KempskiSPR Pogoń Szczecin mogła, a przynajmniej powinna zgarnąć jakiekolwiek punkty w starciu z bezpośrednim sąsiadem w ligowej tabeli, czyli PreZero APR-em Radom. Dla szczecinianek ten mecz wiele znaczył i jeszcze więcej mógł zmienić. Cel nie został jednak osiągnięty. Nasze młode panie nie potrafiły utrzymać dobrego tempa, które narzuciły na początku pierwszej, a potem także drugiej połowy tego spotkania. Powiało dużym optymizmem, skończyło się na poczuciu straconej szansy. Więcej w materiale poniżej.
Gospodynie rzuciły się na swoje przeciwniczki, które na swoje debiutanckie trafienie czekały aż do 7. minuty tej rywalizacji. Na tablicy świetlej wynik brzmiał już 4:0. Grały nie tylko skutecznie, ale i poprawnie w defensywie, z którą radomianki miały problem.

Dość szybko okazało się, że drużyna Adriana Kondraciuka potrafiła wyjść z tych trudności. Jeszcze przed upływem kwadransa przyjezdne prowadziły 8:6. Znacznie łatwiej radziły sobie z obroną Pogoni. Niemniej, pod koniec pierwszych trzydziestu minut znowu kibicom, którzy licznie odwiedzili halę, poprawiły się nastroje. Dwa trafienia z rzędu najlepszej strzelby, Zuzanny Zimnickiej zrobiły swoje.

Do przerwy Pogoń przegrywała 14:17, ale po zmianie stron wyszła odmieniona. Przebieg wydarzeń do złudzenia przypominał okres tuż po rozpoczęciu spotkania. Bramka Emilii Jałowickiej w 40. minucie dała nam prowadzenie 21:20. Jak się jednak potem okazało, były to miłe złego początki.

Zaczęło się od niewykorzystanego rzutu karnego. Potem była jeszcze kontra sam na sam, w której ponownie lepsza okazała się Natalia Kolasińska. Całości dopełnił niecelny rzut na pustą bramkę z lewego rozegrania. Piłka powędrowała wysoko nad poprzeczką. W 58. minucie było jeszcze 24:25, ale APR nie pozwolił sobie odebrać 3 punktów.