piłka nożna / Ekstraklasa
piłka nożna / Ekstraklasa -
Oczko przed finałem
autor: me Podopieczni Jensa Gustafssona nie skompletowali białostockiego hat-tricka. Na Podlasiu podzieli się punktami z Jagiellonią. Gospodarze szybko chcieli pokazać kto przewodzi ligowej tabeli. Najpierw obok bramki uderzył Afimico Pululu. Chwilę później temu samemu zawodnikowi zabrakło centymetrów by zaskoczyć Valentina Cojocaru. Portowcy przetrwali napór i wyprowadzili zaskakujący cios.
Znakomitym podaniem Kamila Grosickiego uruchomił Vahan Bichakhchyan. Kapitan Pogoń wyruszył w pojedynek sam na sam z bramkarzem Jagiellonii, który zakończył golem na 1:0. Radość gości nie trwała długo. W 24. minucie Nené łatwo minął Léo Borgesa i wyłożył piłkę przed bramkę. Tam nieprzypilnowany Afimico Pululu strzelił bez przyjęcia, co dało miejscowym remis. Urodzony w Luandzie piłkarz sprawiał olbrzymie kłopoty defensywie Pogoni. W 34. minucie Kamil Grosicki kapitalnym podaniem obsłużył Efthýmisa Kouloúrisa. Niestety Grek w dobrej sytuacji oddał za słaby strzał, aby pokonać Zlatana Alomerovicia. Portowcy stracili gola do szatni. Dośrodkowanie w pole karne posłał Bartłomiej Wdowik, Mariusz Malec zgubił Jesús Imaz, który głową trafił na 2:1.

Tuż po przerwie do wysiłku bramkarz gospodarzy zmusił Vahan Bichakhchyan. Jego strzał zza pola karnego przyniósł Pogoni rzut rożny. Ormianin jeszcze przed przerwą mógł trafić na 2:2, ale wówczas z ostrego kąta uderzył tuż obok słupka. W 57. minucie goście dopięli swego. W końcu efekt przyniósł rzut rożny. Do remisu doprowadził Léo Borges, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym. Dwanaście minut późnej do siatki Jagielloni trafił Efthýmis Kouloúris, lecz gol nie został uznany bo Grek był na spalonym. Białostoczanie piłkę meczową mieli w ostatniej akcji. Dominik Marczuk znakomicie oszukał obrońców Pogoni, ale mając przed sobą tylko bramkarza uderzył obok słupka, choć mógł także podać do Jesusa Imaza, który miał przed sobą pustą bramkę.